Filmy wenecja, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wenecja, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lina McLaindlow, córka generała, po krótkiej znajomości poślubiła typowego lekkoducha Johna Aysgartha. Wkrótce jednak zaczyna drażnić Linę sposób bycia jej wybranka. Ma wrażenie, że widzi tylko powierzchowność męża, ale tak naprawdę go nie zna...
Trwa właśnie wojna. Na małej stacji kolejowej Kostomlaty, gdzieś w Czechach, znudzeni kolejarze czekają na kolejne pociągi, które nierzadko się spóźniają. Aby czas szybciej płynął, opowiadają sobie o swoich miłosnych przygodach. Główny bohater, młody aspirant Milos ma problemy ze zdobyciem pierwszej dziewczyny. Stara się to jednak osiągnąć za wszelką cenę.

Otello

7,1
Wenecja, rok 1570. Otello poślubia córkę szanowanego weneckiego arystokraty i wkrótce wyrusza na wojnę. Jego podwładny Jagon knuje intrygę, której celem jest zniszczenie Otella.


Film opowiada historię, która oparta jest na faktach. Ukazuje w sposób bardzo realistyczny największą operację francuskiego kontrwywiadu od czasu zatopienia "Rainbow Warrior" na wodach Nowej Zelandii.

Casanova

6,9
Po raz pierwszy w swoim życiu legendarny Casanova (Heath Ledger) czuje, że spotkał swoją drugą połowę. Ponętna Francesca (Sienna Miller) czyni jedyną rzecz, której słynny kochanek nigdy by się nie spodziewał - odmawia mu. Stosując wszystkie znane sobie fortele i podstępy Casanova coraz bardziej zbliża się do celu, którym jest piękna Francesca. Gra staje się jednak bardziej niebezpieczna, niż mógł przypuszczać - gra, w której Casanova ryzykuje nie tylko swoje życie i reputację, ale także jedyną szansę na prawdziwą miłość.
Jest XIX wiek. Piękna baronessa, porzuciwszy męża, przybywa do Paryża. Postanawia zostać pisarką, przyjmuje więc pseudonim - George Sand. Poznaje poetę, Alfreda de Musseta, z którym wkrótce połączy ją miłość.
27 stycznia 1945 roku, w dniu wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, dla bohaterów opowieści - grupy Włochów, rozpoczyna się nowy okres w życiu - powrót do domu, a zarazem żmudny proces uczenia się na nowo normalnej rzeczywistości. Primo Levi - chemik z Turynu - ma przed sobą najdłuższą drogę; jego tułaczka trwa niemal rok. Pokonując kolejne etapy wędrówki uczy się sztuki przetrwania: zarabia pieniądze handlując z rosyjskimi żołnierzami; zdobywa całkowicie nowe dlań doświadczenia. Droga bohaterów wiedzie przez Polskę, Ukrainę i Związek Radziecki. Ich oczami oglądamy świat, który próbuje otrząsnąć się ze skutków wojny. Dla Primo roczna niemal tułaczka jest w istocie czasem bolesną, przede wszystkim jednak oczyszczającą wędrówką w głąb samego siebie, odkrywaniem najskrytszych pokładów świadomości i podświadomości. Jej ostatnim etapem jest próba opisania doznanych doświadczeń również w imieniu tych, których pochłonęła wojna.
Estrella (Catalina Bárcena) i Gabriel (Gilbert Roland) Villalbowie wraz z Fernandą (Rosita Moreno), siostrą Estrelli, przygotowują się do sylwestrowego balu w Paryżu. Jednak w ostatniej chwili, Gabriel oświadcza, że nie będzie w stanie towarzyszyć żonie z ważnych powodów biznesowych. Jednak tak naprawdę jest umówiony ze swoją kochanką Laurą. Estella domyśla się i robi mężowi awanturę, który przyznaje się do romansu i wychodzi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…