Filmy hitlerowiec

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje hitlerowiec. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Borman i Czerep spotkali się na polu rekonstrukcji wojennej potyczki, gdzie chcieli tylko zabawić się w wojnę. Lecz niespodziewanie konflikt wyszedł za ramy gry i razem z dwoma młodymi Ukraińcami Taranem i Serym, wszyscy czworo dostali się w samo piekło bitwy lwowsko-sandomierskiej w 1944 roku...
Czworo młodych ludzi prowadzi wykopaliska w tych miejscach, gdzie kiedyś odbywały się boje drugiej wojny światowej, by potem sprzedać znalezione medale, ordery, akta i niemiecką broń. Lecz pewnego wieczora zaczyna dziać się coś dziwnego. W znalezionej książeczce wojskowej, która należała do zabitego czerwonoarmisty, nagle ukazują się fotografie samych poszukiwaczy. Chwilę potem, kąpiąc się w jeziorze chłopcy niespodziewanie zostają przeniesieni w przeszłość, do roku 1942, w wir ciężkich bojów z hitlerowcami...
Serial Janusza Morgensterna opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom, o młodzieży lat wojny, jej codziennym życiu i walce. Głównymi bohaterami są dwudziestoletni chłopcy, wplątani w dramatyczną historię narodu i zmuszeni do podejmowania trudnych, nierzadko tragicznych decyzji. Z właściwą ich wiekowi fantazją, poświęceniem, ale i ze świadomością ogromu ryzyka i odpowiedzialności podejmują nierówną walkę z wrogiem. Początkowo jest ona spontaniczna. Z czasem przeradza się jednak w zorganizowaną i dokładnie planowaną działalność dywersyjną.


Wiosna 1945 roku. Oddziały I Armii Wojska Polskiego zbliżają się do Wału Pomorskiego. Brnąc przez błoto, zalane leśne trakty mozolnie zbliżają się do Kołobrzegu. Niemcy nie zamierzają poddać się bez walki i zacięcie bronią swych pozycji. Kompania dowodzona przez porucznika Kotarskiego, której radiowy kryptonim brzmi „Jarzębina”, bierze czynny udział w zmaganiach. Żołnierze są już zmęczeni walką. Chcą wracać do swoich najbliższych, marzą o spokojnym, cichym, własnym kawałku ziemi. Po wkroczeniu do Kołobrzegu walki toczą się o każdy dom, każdy pokój, każdy skrawek ziemi. Po ciężkim boju polscy żołnierze wypierają hitlerowców z miasta i dochodzą do Bałtyku. Niestety nie wszyscy. Nie ma wśród nich już porucznika Kotarskiego i wielu jego towarzyszy.
Polska pod okupacją hitlerowską. Gdzieś na prowincji, na małej stacji kolejowej czekają pasażerowie pociągu, który uległ awarii. W pewnej chwili na stacji zjawiają się Niemcy i znajdują porzucony karabin. Nikt ze zgromadzonych nie chce się przyznać, więc dowódca żandarmerii niemieckiej postanawia, że rozstrzela co piątego pasażera...
Prof. Georg Felix jest wybitnym naukowcem. Właśnie wyruszył z ekipą w dorzecze Amazonki, aby poznawać tutejszą kulturę. Jednak z przerażeniem natrafia na kolonię, która przypomina obóz koncentracyjny z czasów wojny. Ludzie pracują w skandalicznych warunkach i są wyzyskiwani przez nazistów zbiegłych z Niemiec.
Sierpień 1939 roku. Pracownicy polskiej poczty w Gdańsku doznają coraz większych przykrości ze strony hitlerowców. Wydaje się, że wybuch wojny jest nieunikniony. Polscy pocztowcy nie zamierzają oddać swej placówki bez walki.
Historia rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Dwaj przyjaciele – Zyga i Michał – działają w konspiracyjnej organizacji. Pewnego dnia Zyga zostaje aresztowany, skatowany podczas śledztwa zaczyna sypać. Następują kolejne zatrzymania, a wkrótce Zyga zostaje zwolniony, co świadczy, że zdradził. Organizacja wydaje na niego wyrok śmierci. Wykonawcą ma być Michał…
Trwa druga wojna światowa, Niemcy podbijają coraz to nowe tereny. III Rzesza coraz bardziej odczuwa brak rąk do pracy, potrzeba milionów robotników i robotnic. Cudzoziemcy masowo przywożeni są na przymusowe roboty do Niemiec. Poza pracą, z czasem pomiędzy cudzoziemcami a kobietami niemieckimi dochodzi do bliższych kontaktów, z czym władze hitlerowskie zdecydowanie walczyły. Za złamanie prawa kobietom groził obóz koncentracyjny a robotnikom śmierć...
Opowieść inspirowana faktami z życia Heleny Marusarzówny, Bronisława Czecha i Stanisława Marusarza. Film pokazuje heroiczne wyczyny zakopiańskich narciarzy, którzy nie bacząc na zagrożenie zarówno ze strony hitlerowców, jak i niebezpieczeństwa czyhające w niedostępnych górach, z narażeniem życia przewożą przesyłki kurierskie na Węgry.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…