Filmy pociąg, reżyser

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pociąg, reżyser. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sandy Bates to wzięty reżyser i scenarzysta filmów komediowych. Przeżywa jednak kryzys, ponieważ chce tworzyć filmy ambitne i artystyczne, co nie podoba się jego producentom. Wyjeżdża więc do hotelu Stardust w New Jersey, gdzie odbywa się przegląd jego starych filmów. Tam, wspomnienia zaczną mieszać się z jawą, a przeszłość z teraźniejszością i przyszłością.
Były cesarski generał i kuzyn cara trafia do Hollywood jako statysta w filmie wyreżyserowanym przez byłego rewolucjonistę.
Alfa, jej mąż Romeo, Opel Rekord, Wartburg, Zastawa - koledzy ze studiów medycznych - po 10 latach od ich ukończenia spotykają się na zjeździe absolwentów. Brakuje jednego z nich, wiejskiego lekarza, który przysyła depeszę zapraszającą do złożenia mu wizyty. Kiedy bohaterowie podejmują decyzję o podróży, okazuje się, że żaden pociąg w tamtym kierunku już nie odjeżdża, wsiadają więc do wagonu towarowego. Tam rozegra się swoista psychodrama - podsumowanie ich dotychczasowego życia. Rano okaże się, że wagon był przetaczany po torach, ale naprawdę - tkwi w tym samym miejscu. Przetrzymany przez cenzurę na półce przez 18 lat film zyskał dograny przez Skolimowskiego w 1981 roku prolog.


Wszystko na sprzedaż jest opowieścią o człowieku, który niespodziewanie odszedł. Jego śmierć zmusza do zastanowienia się nad tym, kim był naprawdę, co po sobie zostawił, jakim pozostanie w pamięci tych, którzy go kochali, i tych, którzy podziwiali go z daleka. Jak długo żywa będzie jego legenda? Nietrudno na ekranie dostrzec wiele faktów z życia Zbyszka Cybulskiego, ale nie jest to film o nim. Jest to – jak mówił Andrzej Wajda – opowieść o ludziach, którzy robią filmy – reżyserach, aktorach, asystentach, pomocnikach. Występujący w Wszystko na sprzedaż Beata Tyszkiewicz, Elżbieta Czyżewska czy Daniel Olbrychski grają samych siebie, występują pod własnymi imionami, mówią swoje teksty. Filmowa fikcja miesza się tu z rzeczywistością.
Reżyser René Vidal (Jean-Pierre Léaud) zobowiązuje się nakręcić na zamówienie nową wersję filmu "Les Vampires", wyreżyserowanego w 1915 roku przez Louisa Feuillade'a. Chce powierzyć rolę Irmy Vep, Maggie Cheung (Maggie Cheung), chińskiej aktorce z Hongkongu, którą wypatrzył w filmach kung fu. Zdjęcia do filmu szybko stają się katastrofą. Vidal nie jest zadowolony z tego, co robi i wariuje.
Poznali się w pociągu do Zakopanego. Jeden jest reżyserem, drugi literatem. Zanim pociąg dotrze do celu, ustalają, że nakręcą wspólnie film. W Zakopanem zamieszkują w jednym pokoju, w domu pracy twórczej "Muza" i tworzą scenariusz filmu o Muzyku i Mulatce. Wśród wczasowiczek, szukają odtwórczyni głównej roli, ale między kandydatkami dochodzi do bójki i muszą opuścić „Muzę”. Niezrażeni fiaskiem stworzenia filmu planują, że spróbują sił w piosence.
Wypalony reżyser filmowy, nie ma już weny aby nakręcić kolejny film. Ucieka w świat fantazji przed przytłaczającym go otoczeniem.

Chaplin

7,5
Brawurowa rola Roberta Downeya Jr. w biografii największej legendy w historii kina. Charles Chaplin rzucił świat na kolana tworząc postać dobrodusznego włóczęgi, którego pokochali widzowie na całym globie. Film opowiada o jego drodze na szczyt, a także o wielu życiowych zakrętach. Chaplin był bowiem nie tylko największą ale i jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci światowego kina.
Nieszczęsny Jaś Fasola wyrusza na wakacje na Lazurowe Wybrzeże, gdzie przez przypadek zostaje pomylony z kimś innym i porwany.
1942 rok. Okupowany Paryż. Zastępca reżysera a zarazem członek francuskiego ruchu oporu Jean-Devaivre przyłącza się do niemieckiego studia filmowego "Continental Films" aby uniknąć podejrzeń i uzykać namiastkę bezpieczeństwa. Przez wiele następnych lat szpieguje reżyserując francuskie filmy produkowane przez Niemców...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…