Filmy relacja mężczyzna-kobieta, relacja ojciec-syn, piękna kobieta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, relacja ojciec-syn, piękna kobieta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Letniskowy domek trzydziestoparoletniego Erica (Jason Sudeikis) jest miejscem niekończących się imprez dla jego znajomych. Niestety jego ojciec postanawia sprzedać nieruchomość. Eric myśli nad motywem przewodnim pożegnalnej imprezy w Święto Pracy. Do głowy przychodzi mu zorganizowanie orgii z udziałem najbliższych przyjaciół.

Troja

7,2
Adaptacja „Iliady” Homera z dodatkowymi wątkami zaczerpniętymi z jego „Odysei” oraz „Eneidy” Wergiliusza. Kiedy książę Parys porywa piękną Helenę, królową Sparty, Grecy zaczynają trwające dekadę oblężenie Troi. W wojnie tej najbardziej wsławił się Achilles, Hektor i Agamemnon.
Billie Offer (Drew Barrymore, Prosto w serce, Aniołki Charliego) przyjeżdża do Las Vegas w nadziei, że zrealizuje swoje marzenia. Pragnie rozpocząć nowe życie jako piosenkarka – z dala od dotychczas dobrze jej znanych zadymionych i prowincjonalnych klubów – a Vegas ze swoim przepychem i doskonałą rozrywką zdaje się być do tego idealnym miejscem. Huck Cheever (Eric Bana, Troja, Helikopter w ogniu) to profesjonalny lecz nałogowy gracz karciany, który w miłości przeciwnie niż przy zielonym stoliku, gra lekko, unikając zaangażowania się w poważny związek. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze uroczą Billie i aby zdobyć jej względy, musi nauczyć się traktować miłość, inaczej jak do tej pory: powinien zaufać swojemu sercu. Staje też do karcianego wyścigu po główną wygraną w Światowych Zawodach Pokerowych.


Ta jedyna

6,1
Mickey (Burns) jest prawdziwym lekkoduchem pracującym jako nowojorski taksówkarz. Francis (Michael McGlone) natomiast robi karierę na Wall Street. Obaj maja piękne żony i obaj przeżywają małżeńskie kryzysy. Mają jeszcze jedną rzecz wspólną - dawna narzeczona Mickeya jest kochanką Francisa. Gdy prawda wychodzi na jaw, zamieszanie sięga zenitu.

Ajlawju

5,8
Łodzianin Adaś Miałczyński - krytyk literacki, dawniej próbujący swych sił w poezji - marzy o wielkiej miłości. Na czyimś ślubie zwraca na siebie uwagę atrakcyjnej blondynki, która okazuje się być Gosią (w pierwszej chwili nie rozpoznał jej) - jego znajomą sprzed wielu lat, kiedy oboje studiowali. Spędzili wówczas razem jedną noc, podczas której nic pomiędzy nimi nie zaszło... i na tym się skończyło. Czas ich rozdzielił, lecz teraz wystarczyła krótka wymiana spojrzeń, by zakochali się w sobie bez pamięci. Adaś będzie od tej pory spędzać "pół życia" w pociągach relacji Łódź-Wrocław (gdzie mieszka Gosia) i powrotnej. Gosia została nauczycielką. Pięć lat temu rozwiodła się z mężem. Po rozwodzie jest również Adaś. Oboje mieszkają z byłymi współmałżonkami i już prawie dorosłymi dziećmi: ona z córką, on z synem. Nocą, nad Odrą, Gosia i Adaś kochają się po raz pierwszy. Potem w łóżku wyznają sobie miłość, na której już wkrótce cieniem położą się ich cechy charakteru - jego obsesja na punkcie czasu i punktualności ("wariuje", gdy Gosia nie telefonuje o umówionej porze lub spóźnia się na spotkanie) oraz chorobliwa zazdrość, idąca w parze z kompleksem na punkcie własnej sprawności seksualnej; natomiast u niej pociąg do alkoholu. Ich związek, oparty na zasadzie przyciągania się przeciwieństw (ona jest ekstrawertyczką ze skłonnościami do nimfomanii, on - introwertykiem) to pasmo erotycznych rozkoszy, ale i cierpień, spowodowanych okresowymi stanami wzajemnej niepewności co do uczuć drugiej strony oraz częstymi rozstaniami. Wahadło wychyla się to w jedną, to w drugą stronę: między kochankami dochodzi do kłótni, awantur, a nawet rękoczynów, a potem znów oboje idą do łóżka i są mniej lub bardziej szczęśliwi. Największym utrapieniem będzie dla obojga długa rozłąka po wyjeździe Adasia na stypendium do USA. W szalejącej z tęsknoty Gosi, a zwłaszcza w odchodzącym od zmysłów stypendyście wyzwoli ona "zastępcze" reakcje i zachowania seksualne, o które wcześniej by siebie nie podejrzewali. Czy ich miłość wytrzyma tę próbę?
Znanego pisarza opanowuje szczególna obsesja. Poszukuje informacji na temat gwiazdy filmowej, pięknej kobiety zmarłej przed wielu laty. Odkrywa pewne związki łączące ją i jego samego kiedyś w przeszłości. W swych poszukiwaniach odkrywa również sporo tajemniczości, historii dziwnych i ponurych, które doprowadzają go na skraj szaleństwa.
Siostry zakonne prowadzą sierociniec, pod którego drzwi ktoś podrzuca niemowlę. Nie zdawały sobie wówczas sprawy co ich czeka. Nadały chłopcu imię Junior. Z dziecka wyrasta istny szatan, w ciągu siedmiu lat trzydzieści razy trafia do zastępczych rodzin, które jednak szybko pozbywają się niesfornego chłopca. Ben i Flo Healeyowie są trzydziestym pierwszym małżeństwem, które adoptuje Juniora. Zaraz po przybyciu do nowego domu Junior doszczętnie go demoluje. Ben cierpliwie znosi jego kolejne wybryki...
Stefan Waldek (Wiesław Gołas) jest 40-letnim socjologiem. Pracuje w warszawskim Supersamie. Dzięki aparaturze telewizyjnej zainstalowanej w sklepie obserwuje zachowanie klientów. Pilnuje, czy nie kradną. Waldek jest pod pantoflem swej agresywnej żony Miśki (Alina Janowska), która odnosi sukcesy w strzelaniu sportowym. Ich dziesięcioletni syn Pawełek nie odziedziczył po matce talentów sportowych. Za to, jak jego ojciec w młodości, interesuje się haftem. Gdy Miśka wyjeżdża na trzy dni, Stefan postanawia spędzić je w kobiecym towarzystwie. W grę wchodzą koleżanki z pracy – Irena (Joanna Jędryka) i Małgosia (Jadwiga Duszak) oraz ekscentryczna pani mecenasowa (Violetta Villas), stała klientka Supersamu.
Keegan Deane (Greg Kinnear) to adwokat, który sieje dookoła zamęt. Jego miłość do hazardu i alkoholu oddziałuje na wszystkich w jego otoczeniu: rodzinę, przyjaciół i środowisko prawnicze. Mimo swojego talentu w prowadzeniu spraw, woli pracować po najmniejszej linii oporu, żeby mieć czas na rozwiązanie swoich kłopotów.
Film opowiada o życiu małej żydowskiej grupy gangsterów żyjących w Nowym Jorku i obejmujących ponad czterdzieści lat ich przestępczej działalności. Niepowodzenia, zawody miłosne, handel narkotykami i prohibicja – to ich codzienne życie. Z jednej strony mechanizm działania wielkiego biznesu, przemoc i krew, z drugiej zaś ich normalne pozaprzestępcze funkcjonowanie w rodzinie oraz smutna nostalgia o zmarnowanych życiorysach i wiecznie nieosiągniętej miłości…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…