Filmy reżim

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje reżim. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dwuczęściowy film ukazuje życie Karola Wojtyły od czasów jego młodości do chwili wyboru na papieża. Pierwsza część filmu jest poświęcona dorastaniu Wojtyły i jego przeżyciom z II wojny światowej, druga część opowiada o latach powojennych.
Akcja przenosi widza do roku 1964 na tereny katolickiej szkoły w Bronxie. Uczelnią zarządza surowa i wierna zasadom siostra Alojza (Meryl Streep). Jej przeciwieństwem jest uczący w szkole koszykówki, beztroski ojciec Flynn (Philip Seymour Hoffman). Z czasem niechęć Alojzy do Flynna narasta, zwłaszcza gdy dowiaduje się, że jeden z jej uczniów spotyka się z księdzem. Alojza oskarża Flynna o molestowanie seksualne.
Miller przewodzi operacji terenowej w poszukiwaniu broni masowego rażenia w Iraku. Sprawdzając kolejne prawdopodobne lokalizacje materiałów atomowych, zaczyna tracić wiarę, że rząd Husajna testuje broń nuklearną. Jego dociekliwość uświadamia mu, że jego wrogiem nie są tylko Irakijczycy. Miller zaczyna prowadzić własne śledztwo, by poznać prawdę i ocalić Irak przed wojną domową.


Birmańscy reporterzy, uzbrojeni jedynie w małe, ręczne kamery wideo, narażając się na tortury i długoletnie więzienie, rejestrują życie w policyjnym państwie. Materiały przemycane są przez granicę, przekazywane bezpłatnie światowym mediom, do Birmy wracają dzięki transmisjom satelitarnym. Anders Østergaard nie tylko zmontował strzępki informacji w spójną całość, ale postanowił przyjrzeć się ich autorom - ludziom, którzy ryzykują wszystko, aby wiadomości o poczynaniach wojskowej junty i codziennych zmaganiach obywateli przedostawały się na zewnątrz. Poprzez ich losy śledzimy historyczne wydarzenia z września 2007, kiedy buddyjscy mnisi wyszli na ulice, protestując przeciwko reżimowi.

Lady

6,4
W szarpanej wewnętrznymi konfliktami Birmie nie ma miejsca na demokrację. Wojskowy reżim wymaga od mieszkańców oddania i za nic ma ich prawa. Jedyną szansą na przywrócenie normalności są działania Aung San Suu Kyi - córki antyrządowego aktywisty. Wykształcona na Oxfordzie kobieta decyduje się wrócić do ojczyzny i zrobić wszystko co w jej mocy, aby ocalić Birmę. Jej walka daleka jest od agresji - kobieta wybiera drogę pokoju, miłości i wiary w ludzi. Aung Suu jest w stanie poświęcić nawet szczęście swoje i swojej rodziny, aby służyć wyższym celom i stanąć na czele opozycji. Pomimo wielkiego dystansu, długich rozłąk i przeciwnika w postaci niebezpiecznego reżimu, miłość jej męża i dzieci nie słabnie - wręcz przeciwnie - wszyscy będą ją wspierać bardziej niż kiedykolwiek w życiu.
Według przedstawicieli reżimu Korei Północnej wszystkie sceny, wydarzenia i przedstawione miejsca mają obrazować wręcz idealną rodzinę żyjącą w najlepszym na świecie kraju. Witalijowi Manskiemu jednak z powodzeniem udało się pokazać zupełnie coś innego, a mianowicie skomplikowany mechanizm, za pomocą którego mieszkańcy Korei Północnej są poddawani po prostu indoktrynacji – i to już od najmłodszych lat.
Film przedstawia ostatnie dni sowieckiego dyktatora i chaos reżimu po jego śmierci.
Hibat, pełen zapału i młodzieńczych ideałów, bierze udział w rewolucji, która obala szacha Iranu. Po wyjściu z więzienia spotyka Fereszte, miłość swojego życia. Jednakże, zamiast oczekiwanej demokracji, w Iranie nastaje islamska dyktatura i zakochani muszą zmagać się z dużo większymi problemami. Wydaje się, że jedynym wyjściem jest ucieczka z kraju.

Tyran

6,8
Barry Al-Fayeed pracuje jako lekarz pediatra w Kalifornii, gdzie założył rodzinę i prowadzi skromne życie. W rzeczywistości mężczyzna jest młodszym synem bliskowschodniego dyktatora. Barry niechętnie zgadza się wziąć udział w weselu bratanka. Po przybyciu na miejsce on i jego rodzina zostają rzuceni w sam środek skomplikowanych problemów, z jakimi boryka się naród, który próbuje wyrwać się spod rządów dyktatora.
W dniu 31 grudnia 1996 roku Hongkong świętuje swego ostatniego "wolnego" sylwestra, bowiem w niedalekiej przyszłości miasto ma być zwrócone Chinom Ludowym. W mieście znajduje się Brytyjczyk John Spencer, który pracuje tu jako korespondent od piętnastu lat. Wkrótce dowiaduje się on, iż jest śmiertelnie chory i pozostało mu zaledwie kilka miesięcy życia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…