Filmy mazury

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje mazury. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zima. Mazury. Mały pensjonat nad jeziorem. Pewnego dnia przyjeżdża tu tajemniczy starszy pan, Leon (Leon Niemczyk). Właścicielka pensjonatu, Rita (Ewa Wiśniewska), która zgodziła się przyjąć go, mimo że pensjonat jest nieczynny, rozpoznaje w nim kogoś, kogo znała przed laty. W pensjonacie poza Ritą i jej służącą, Dasią (Małgorzata Socha), przebywa jeszcze młoda kobieta, Emilia (Magdalena Cielecka). Leon dla każdej z trzech kobiet wydaje się być kim innym: dla Rity jest staroświeckim bawidamkiem z bujną przeszłością, dla Dasi wdzięcznym odbiorcą jej seksapilu, dla Emilii zagadkowym czytelnikiem Niblii, z którym łączy ją skrywana od lat tajemnica. Jednak prawdziwa tożsamość Leona będzie zaskoczeniem dla wszystkich kobiet…
We wsi Czukta, która położona jest w malowniczej części Mazur, na Pojezierzu Ełckim, w tak zwanych Mazurach Garbatych, mieszka Wiesław Bołtryk, bohater tego dokumentu. Wiesław jest przykładem artysty - tułacza, dla którego ten kawałek Mazur stał się przybraną ojcowizną. W filmie towarzyszymy z kamerą bohaterowi, jego wędrówkom po wiosce i okolicach.
Film to opowieść o mieszkańcach wsi Stare Juchy na Mazurach, z której od początku lat 80. XX wieku wyemigrowało do Islandii ponad 400 mieszkańców, co stanowiło ponad połowę całej społeczności. Zbiorowa emigracja części populacji, przyczyniła się do powstania niezwykłej więzi między tą odległą od Polski wyspą a prowincjonalną częścią Mazur. Ci, którzy wyjechali rozpoczęli nowe życie. Ci, którzy zostali - w większości reprezentanci starszego pokolenia - wciąż mają nadzieję na powrót bliskich. Duża odległość pomiędzy członkami rozbitych rodzin nie pozwala im na bezpośredni kontakt. Alternatywą dla tej sytuacji pozostają tylko "spotkania" w świecie wirtualnym. Film, poprzez nowatorską metodę wykorzystującą projekcje nagrań rozmów prowadzonych za pośrednictwem Skype’a, próbuje uchwycić, w jaki sposób wolność, otwarcie na świat, mobilność i nowoczesna technika wpływają na przewartościowanie widzenia siebie i swoich bliskich, a także redefiniują pojęcie obecności drugiego człowieka.


Ekranizacja powieści francuskiego pisarza Michela Tourniera. Niezwykła, wstrząsająca wizja hitleryzmu i klęski III Rzeszy. Daleka od utartych szablonów opowieść o nazistowskim szaleństwie. Bohaterem jest Francuz, Abel Tiffauges, przekonany o swym baśniowym pochodzeniu. Mając 11 lat odkrywa w sobie moce nadprzyrodzone. Jak większość chłopców w jego wieku, marzy, by szkoła, do której uczęszcza, spłonęła. I szkołę rzeczywiście trawi pożar. Wojenna tułaczka Abla Tiffaugesa obfituje w kolejne dziwne wypadki i zrządzenia losu. Abel znajduje się w tym czasie w Prusach Wschodnich. Z hitlerowskiego obozu jenieckiego trafia na służbę do Hermanna Goeringa. Obserwuje krwawe polowania Wielkiego Łowczego Rzeszy, którym kres kładzie podobna rzeź armii niemieckiej pod Stalingradem. Wreszcie staje u wrót warownej twierdzy. Tutaj SS szkoli dwunasto-czternastolatków - rzekomą elitę przyszłego państwa niemieckiego. W rzeczywistości są oni mięsem armatnim dla chylącej się ku upadkowi "tysiącletniej Rzeszy". Z rozkazu nazistów Abel przemierza okolice, prowadząc przymusową rekrutację młodych chłopców. W oczach miejscowej ludności uchodzi za potwora, który porywa dzieci, niczym Król Olch w balladzie Goethego. Czy Tiffauges - człowiek ani dobry, ani zły, z pewnością bardzo wrażliwy, ale poniekąd zauroczony faszystowską ideologią - zdoła wyzwolić się spod jej przemożnego wpływu?
Serial zabierze widzów w porywającą, komediowo-kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków…

Sztos

6,7
Na początku lat siedemdziesiątych, w scenerii polskiego wybrzeża, splatają się losy dwóch takich, co niejeden księżyc ukradli. „Synek” wyszedł z więzienia i za wszelką cenę chce się dobrze w życiu urządzić. Starszy, Eryk, wytrawny hochsztapler, musi się odegrać na kumplu, który go wykiwał w pokerze. Ale do tego jest potrzebna duża kasa. Obaj więc wyruszają w Polskę, siejąc spustoszenie… w portfelach dewizowych turystów. Jeszcze tylko rozprawa z „Gruchą”, czyli finałowy sztos, a potem – żyć nie umierać, trwoniąc łatwo zarobiony szmal. Plan jest przedni tyle, że na każdym planie można się przejechać.
Dwójka przyjaciół, Marek (Bohdan Łazuka) i Aleksander (Jacek Fedorowicz), spędzając wakacje na Mazurach, kupują używaną syrenkę. Ponieważ do jej spłaty brakuje im pieniędzy, podejmują pracę akwizytorów u impresario Koszajtisa (Janusz Kłosiński), koncertującego ze spektaklem „Jeździmy z humorkiem”. Jego konkurencję stanowi zespół Żywioły. Kiedy obie ekipy zamieszkują w tym samym hotelu, rozpoczyna się ostra rywalizacja. Następują kolejne próby kompromitacji, podstępy, porwania i wiele komicznych sytuacji.
Dwudziestoletni Waldek podczas zwiedzania głównej kwatery w Gierłoży pod Kętrzynem wspomina swoją pierwszą miłość, którą przeżył przed pójściem do wojska. Romans nawiązuje z Anką. Wydaje się mu, że jest to ta właściwa, do momentu, gdy zostawia go dla bogatszego Niemca.

Kameleon

6,1
Noc, mgła, deszcz. Wąska mazurska droga. Rozpędzone tiry. Samotny mężczyzna za kierownicą starego samochodu spieszy do domu na koncert córki. Wyprzedza tiry, zdążając ku swemu przeznaczeniu. Tym przeznaczeniem jest zaćpana dziewczyna, tańcząca na drodze i wymachująca płonącą kurtką jak pochodnią. Cudem omijają ją ciężarówki. Mężczyzna jest komendantem miejscowego posterunku policji, dziewczyna narkomanką z pobliskiego schroniska odwykowego. Ona zginie pod kołami, a on zrobi wszystko, żeby wyjaśnić, co robiła w nocy na drodze. Podejmie heroiczne próby, aby nie upodobnić się do otoczenia: skorumpowanej władzy i policji, dealerów narkotyków sprzedających towar nawet pod oknem burmistrza. Nazywa się Leon Kamelski, lecz wszyscy nazywają go Kameleon.
Tosi mama jest znaną aktorką filmową, a ojciec Piotrka reporterem telewizyjnym. W wakacje zapracowana Danuta znajduję trochę czasu, aby wyjechać z córką na wakacje. Piotr dostaje tym czasem zlecenie z pracy, aby je śledzić i zrobić z tego wypadu artykuł. Podczas tego zadania spotyka go wiele przeszkód i zabawnych zdarzeń, aż w końcu, lądują razem z kobietą na pięknej wyspie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…