Filmy jazz, policja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje jazz, policja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mężczyzna (Jack Black), którego mózg został namagnetyzowany, niszczy wszystkie taśmy w wypożyczalni filmów wideo swojego przyjaciela. Przyjaciele postanawiają nakręcić remake kilku zniszczonych filmów: Powrót do przyszlości, Król Lew i Robocop.

Chicago

7,1
Osadzony w latach 20. XX wieku oskarowy musical opowiada historię Roxie Hart, która dzięki sprytnej medialnej grze z podejrzanej o morderstwo stała się gwiazdą estrady.

Spotkanie

7,3
Walter jest wykładowcą akademickim w Connecticut. Jedzie do Nowego Jorku, aby tam uczestniczyć w sympozjum. Gdy przybywa na miejsce, do swojego mieszkania okazuje się, że jest ono wynajmowane przez parę nielegalnych imigrantów Tareka i Zainab. Walter pozwala im zostać w jego mieszkaniu, do czasu aż znajdą sobie lokum. Powoli między Walterem a Tarekiem i Zainab zaczyna rodzić się przyjaźń.


Spike Spiegel jest łowcą nagród o tajemniczej przeszłości. Żyje od jednej wypłaty do drugiej, starając się robić jak najmniej. Jego partnerami są Jet Black właściciel statku kosmicznego Bebop, Faye Valentine złodziejka, Ed geniusz komputerowy oraz Ein inteligentny pies. Razem podróżują od planety do planety szukając łatwego zarobku.

Treme

6,6
Serial opowiada o muzykach z dzielnicy Treme w Nowym Orleanie. Dzielnicę tę zniszczył huragan Katherine. Teraz ludzie muszą odbudować miasto i powrócić do - w miarę - normalnego życia. Produkcję serialu nadzoruje David Simon, producent serialu Prawo ulicy.
Jeden z pierwszych filmów francuskiej Nowej Fali, utrzymany w modnej wówczas konwencji kina noir. Louis Malle scenariusz napisał na podstawie powieści Noela Calefa, a muzykę skomponował sam Miles Davis. Ten znakomity thriller kryminalny opowiada o sile miłości i zbrodni do której ona doprowadza. Julien (Maurice Ronet) wraz ze swoją kochanką Florence (Jeanne Moreau) planują zbrodnię doskonałą, a ofiarą ma być przemysłowiec Simon Carala (Jean Wall), pracodawca Juliena i jednocześnie mąż Florence. Ale nawet zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach (i równie precyzyjnie zrealizowana) zbrodnia ma swój słaby punkt. Otóż tego, że zabraknie prądu akurat kiedy morderca będzie w windzie nie mógłby nikt przewidzieć. Winda ta staje się dla Juliena więzieniem, czy pozostanie mu tylko oczekiwać na aresztowanie?
Gangster Whit Sterling (Kirk Douglas) wynajmuje prywatnego detektywa Jeffa Bailey`a (Robert Mitchum), by ten odszukał niejaką Kathie Moffat (Jane Greer), która zabiła człowieka z gangu Whita i ukradła 40 000 dolarów. Jeff podejmuje się sprawy, ale odnalazłszy dziewczynę, zakochuje się w niej...
Lato w Nowym Jorku nigdy nie było bardziej upalne niż w 1977 roku - temperatura utrzymywała się niezmiennie powyżej 40 stopni Celsjusza. Działy się wtedy rzeczy wielkie i straszne. Na miasto spadła plaga kradzieży. Yankees wygrali mistrzostwa świata w baseballu. Trwało dyskotekowe szaleństwo, eksplodował punk rock. Noce spędzano w kultowych klubach 'Studio 54' i 'Plato's Retreat'. Ale kiedy nadchodziła noc, nadchodził też strach - w Nowym Jorku pojawił się psychopata, strzelający z rewolweru kaliber 44 do przypadkowych ludzi. Morderca, nazwany przez prasę "Syn Sama" ("Son of Sam"), dokonał serii potwornych mordów. Nowy Jork ogarnęła panika. Z właściwą sobie wirtuozerią Spike Lee tworzy panoramiczny obraz wydarzeń tamtego lata - lata Sama. "Mordercze lato" pokazuje, w jaki sposób pod wpływem morderstw Syna Sama dezintegruje się życie na Bronksie, zaufanie zmienia się w strach, a przyjaciele stają się wrogami. Film opowiada prawdziwą historię. "Stare, dobre czasy" - mówi z ironią i nostalgią na początku filmu legendarny dziennikarz Jimmy Breslin, wspominając Nowy Jork 1977 r., kiedy narkotyki i przemoc były wszechobecne, a całe miasto żyło w strachu przed Synem Sama. Breslin otrzymywał listy od Syna Sama, czyli Davida Berkowitza. Zanim jednak Berkowitz został złapany, zabił 6 osób i 7 ciężko ranił.
Rok 1934, czasy wielkiego kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Mąż Blondie O'Hary (Jennifer Jason Leigh) zostaje uprowadzony przez mordercę, Seena (Harry Belafonte). Zdesperowana kobieta porywa żonę doradcy prezydenta Roosevelta. Chce ją wymienić na męża...
Historia kilku dni z życia dwudziestu kilku osób, których łączy jedynie to, że mieszkają w Los Angeles. Altman kreśli tu obraz społeczeństwa lat dziewięćdziesiątych, czyniąc bohaterami filmu zwykłych ludzi z różnych warstw społecznych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…