Filmy retrospekcja, autor

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje retrospekcja, autor. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mort Rainey jest uznanym pisarzem, który po rozstaniu z żoną postanawia zerwać z „wielkim światem” i przenosi się na prowincję. Odzyskany z trudem spokój pisarza zostaje jednak zakłócony, kiedy pewnego dnia w drzwiach staje tajemniczy mężczyzna, który przedstawia się jako John Shooter i oskarża go o plagiat jego powieści. By udowodnić swą niewinność Rainey musi odnaleźć oryginał, który zaginął mu rok wcześniej. Okazuje się, że nie będzie to wcale łatwe zadanie. Wraz z przybyciem Shootera, w domu pisarza zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a czas dany mu przez tajemniczego gościa na odnalezienie maszynopisu, zaczyna coraz szybciej upływać.

Piętno

6,6
Historia szanowanego profesora Colemana Silka, wplątanego w skandalizujący romans i postawionego przed koniecznością wyboru pomiędzy namiętnością i pożądaniem a ujawnieniem skrywanego od lat sekretu...

Dom snów

6,5
Mający na koncie szereg sukcesów wydawniczych Will Attenton (Daniel Craig) wyprowadza się wraz z żoną Libby (Rachel Weisz) oraz dwiema córkami z Nowego Jorku i zamieszkuje w malowniczym domu w Nowej Anglii. Okazuje się, że zamordowano w nim poprzednią właścicielkę oraz jej dzieci. Podejrzewany o zbrodnię mąż i ojciec zabitych nadal żyje, a Willa oraz zaprzyjaźnioną z ofiarami sąsiadkę (Naomi Watts) prześladuje przeczucie, że nie wszystkie poszlaki zostały odpowiednio zbadane. Wkrótce odkryje, że historia poprzedniego lokatora jego domu jest równie przerażająca, jak to, co może spotkać kolejną rodzinę, która znalazła w nim schronienie…


Akcja toczy się w Afganistanie, zimą 1975 roku. Dwunastoletni Amir, syn bogatego biznesmena z Kabulu, ma własne troski. Desperacko pragnie wygrać doroczne zawody latawców, by udowodnić ojcu, że jest wart jego uwagi i pochwały. On i jego przyjaciel marzą o zwycięstwie. Żaden z chłopców nie potrafi jednak przewidzieć, co zdarzy się tego popołudnia.
Clive Langham (John Gielgud) spędza noc w łóżku cierpiąc z powodu problemów zdrowotnych i wymyśla historię na podstawie przeżyć swoich krewnych. Jest zgorzkniałym człowiekiem i pokazuje, poprzez wspomnienia, jak złośliwa i zdradziecka jest jego rodzina. Ale czy oni naprawdę tacy są, czy jest to jego mściwość?
Paryż, 1922 rok. Ciężko chory Marcel Proust (Marcello Mazzarella), którego dni są policzone, kończy swe monumentalne dzieło "W poszukiwaniu straconego czasu". Na łożu śmierci przegląda zdjęcia. Pamięta swoje życie. Ale postacie rzeczywiste mieszają się z postaciami z fikcji. A fikcja stopniowo zyskuje pierwszeństwo przed rzeczywistością. Oto odwiedza Gilbertę (Emmanuelle Béart), swoją miłość z dzieciństwa, teraz żonę Saint-Loupa (Pascal Greggory). Marcel słucha wynurzeń Gilberty, ale jednocześnie powracają do niego inne wspomnienia. Z zakamarków pamięci wynurzają się kolejne osoby: baron de Charlus (John Malkovich), księżna Oriane (Edith Scob), pani Verdurin (Marie-France Pisier) i Odette (Catherine Deneuve).

Smoła

5,6
Obraz stworzony z 11 poematów opowiadający historię życia laureata nagrody Pulitzera C.K. Williamsa. Urodzony w latach czterdziestych XX wieku w Detroit poeta tworzy swoje największe dzieła na przestrzeni kilku dekad burzliwego życia przepełnionego inspiracjami oraz miłością do żony Catherine.
W trakcie podróży statkiem po Morzu Śródziemnym sparaliżowany Amerykanin na wózku Oskar, i jego młoda, francuska żona Mimi, poznają parę Anglików: Fionę i Nigela, znudzonych sobą po siedmiu latach małżeństwa, ale nazbyt skrępowanych gorsetem konwenansów, by na chwilę dać się ponieść tłumionym namiętnościom. Przez kilka kolejnych wieczorów Oskar opowiada Nigelowi, z ekshibicjonistyczną wręcz szczerością, dzieje swojego związku z Mimi. Początkowo zgorszony, potem coraz bardziej zaintrygowany Anglik, nie potrafi sobie odmówić kolejnych wizyt w kajucie Oskara, ulegając zarazem coraz większej fascynacji jego ponętną żoną.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…