Filmy morderstwo, przemoc, nauczyciel

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje morderstwo, przemoc, nauczyciel. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oszukany

6,9
Jedna z podopiecznych sierocińca znajduje rannego żołnierza Unii. Nie mogąc oddać go w tak ciężkim stanie do więzienia, kobiety postanawiają go wyleczyć. Kilka dni później John McBurney odzyskuje przytomności i powoli zaczyna wracać do zdrowia. Niestety otoczony kobietami nie potrafi być wobec ich obojętny. Problem w tym, że wobec wszystkich, a prawda wkrótce wychodzi na jaw i John przekonuje się, że nie ma nic gorszego niż zemsta zdradzonych kobiet.
Bohaterem filmu jest pewien duchowny, który w czasie okrutnych walk międzyplemiennych (Tutsi przeciw Hutu) w stolicy Rwandy, Kigali, zaprzyjaźnia się z młodym nauczycielem.

Belfer

6,4
Akcja filmu rozgrywa się w Columbus High School na Florydzie. Uczy się w niej młodzież sprawiająca kłopoty wychowawcze, wchodząca w konflikt z prawem, handlująca narkotykami. Jedna z nauczycielek - atrakcyjna Jane Hetzko (Diane Venora) zostaje brutalnie napadnięta przed uczniów. Narzeczony Jane - rządowy agent do zadań specjalnych Shale (Tom Berenger) postanawia zemścić się na napastnikach. Nie wyjawiając swojego związku z Jane, zajmuje jej miejsce jako nauczyciel na zastępstwie. Wkrótce odkrywa, że szkołą rządzi zorganizowana siatka handlarzy narkotyków, a na jej czele stoi dyrektor szkoły - były policjant Rolle (Ernie Hudson). Shale ściąga na pomoc kolegów z brygady antynarkotykowej i w bezlitosny sposób rozprawia się z gangiem.


Floryda, rok 1923. Biała kobieta twierdzi, że została napadnięta przez murzyna. Mężczyźni z jej miasteczka w akcie zemsty, postanawiają napaść na zamieszkane wyłącznie przez czarnoskórych Rosewood. Dochodzi do rzezi.
Akcja rozgrywa się w pewnej szkole, w której gang młodocianych sterroryzował pozostałych uczniów i nauczycieli. Narkotyki i gwałty są tutaj codziennością. Pewnego dnia do tej szkoły został przyjęty nowy nauczyciel, Andrew Morris, który próbuje przeciwstawić się złu, tworząc szkolną orkiestrę symfoniczną. Niestety zdegenerowani uczniowie nie dają za wygraną i gwałcą żonę Norrisa, wówczas Andrew rozpoczyna bezwzględną walkę na śmierć i życie...

Machuca

6,6
Rok 1973, Chile. Za rządów Salvadora Allende dyrektor prywatnej anglojęzycznej szkoły dla chłopców przyjmuje grupę biednych dzieci. Od samego początku pomiędzy nowymi uczniami, a dziećmi bogaczy, panuje niechęć i niezrozumienie. Wyjątkiem są fajtłapowaty Gonzalo i pewny siebie Pedro Machuca. Chłopcy, na przekór kolegom i panującej w szkole atmosferze, nawiązują niezwykłą przyjaźń. Gonzalo, wrażliwy i delikatny 11-latek, pochodzi z bogatej, ale niezbyt szczęśliwej rodziny. Machuca, dziecko slumsów, trafia do ekskluzywnej szkoły dzięki stypendium, jakie ufundował jej dyrektor – energiczny ksiądz o lewicowo-socjalistycznych poglądach. Dzięki nowemu przyjacielowi Gonzalo po raz pierwszy trafia do biednych dzielnic miasta, gdzie poznaje Chile, z którego istnienia nie zdawał sobie sprawy. Ulega dziwnej fascynacji brutalnością slumsów, gdzie poznaje również smak pierwszej i zakazanej miłości; zakochuje się w Silvanie, sąsiadce przyjaciela, zaangażowanej społecznie, twardej i odważnej dziewczynie. Silvana staje się współtowarzyszką ich przygód, razem tworzą romantyczny trójkąt, prowadząc pierwsze miłosne igraszki. Trójka przyjaciół pomaga także ojcu Silvany wykorzystać sytuację polityczną w celach zarobkowych: sprzedają flagi demonstrantom różnych przekonań. Machuca,który po raz pierwszy trafia do bogatego domu, nie może nacieszyć się rowerem, adidasami i zabawkami, które dawno już znudziły Gonzalo. Przyjaźń rozwija się aż do momentu, w którym kraj ogarnia polityczne wrzenie.
Historia oparta na faktach. Masakra, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School całkowicie zmieniła spojrzenie Amerykanów na życie uczniów liceów. Dwaj nastoletni uczniowie weszli na teren szkoły i strzelając z broni palnej zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela.
Jest to historia żydowskiej piosenkarki o imieniu Rachel. Udaje jej się uniknąć śmierci z rąk Niemców i przedostać na południe Holandii. Jesienią 1944 roku przyłącza się do holenderskiego ruchu oporu pod pseudonimem "Ellis". Chcąc zyskać uznanie wśród ruchu oporu przefarbowuje swoje włosy na blond i uwodzi niemieckiego oficera. W końcu jednak zostaje zdradzona przez kogoś z wewnątrz ruchu oporu i oskarżona o szpiegostwo. W 1945 roku zostaje oswobodzona... Rozpoczyna prywatne śledztwo by ustalić, kto ją zdradził.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
David (Dustin Hoffman) wraca w rodzinne strony wraz ze swoją żoną. Pewnego dnia na kobietę napada jeden z mieszkańców i ją gwałci. Czy skromny naukowiec poradzi sobie z tą sytuacją?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…