Filmy relacja mężczyzna-kobieta, śmierć, samotność

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, śmierć, samotność. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Brzezina

6,9
W zagubionym w puszczy domu wiedzie samotne życie Bolesław. Śmierć żony całkowicie odmieniła jego egzystencje. Jedynie obecność córeczki Oli i gosposi Maliny sprawi, że nie został kompletnym odludkiem. Przyjechał prosto z Davos. Jest ciężko chory na gruźlicę. Wie, że niebawem umrze. Pragnie jednak do końca cieszyć się pełnią życia. Jego rozpaczliwa fascynacja urodą świata i sztucznie hałaśliwy sposób bycia coraz bardziej drażnią, ale i budzą z duchowego odrętwienia Bolesława.

Gladiator

8,4
Rzymski generał Maximus powraca do domu po kolejnej udanej wyprawie wojennej. Zazdrosny o jego wpływy u cesarza, dziedzic tronu, Commodus, zleca egzekucję generała i jego rodziny. Cudem unikając śmierci, Maximus zostaje wzięty w niewolę i jest szkolony na gladiatora, co przysparza mu rosnącą popularność. Wraca do Rzymu, chcąc pomścić morderstwa syna i żony.
Akcja filmu toczy się w jednej z biedniejszych dzielnic Los Angeles. Jest rok 1984, Tre Styles (Cuba Gooding Jr.) wysłany zostaje prze matkę do ojca (Laurence Fishburne), by ten dopilnował aby syn wyrósł na mężczyznę. Młody szybko zaprzyjaźnia się z sąsiadami Darinem (Ice Cube) i Rickiem (Morris Chestnut), i razem z kilkoma innymi miejscowymi tworzą małą grupkę. Mija kilka lat, większość znajomych Tre ma już za sobą konflikt z prawem, ale on jest ciągle dobrym uczniem i stara się nie wpadać w kłopoty. Jednak życie na przedmieściach nie jest takie proste, i prędzej czy później będzie musiał zderzyć się z brutalną rzeczywistością...


Spisek

6,6
W wyniku zamachu na Abrahama Lincolna, siedmiu mężczyzn i jedna kobieta zastają aresztowani i oskarżeni za spiskowanie w celu zabicia prezydenta, wiceprezydenta i sekretarza stanu. Mary Surratt jest właścicielką internatu, w którym John Wilkes Booth i inni spotkali się, by planować ataki. Teraz, świeżo upieczony prawnik, 28-letni Frederick Aiken, niechętnie zgadza się, by bronić Surratt przed sądem wojskowym. Kiedy sprawa się rozwija, adwokat zdaje sobie sprawę, że jego klientka może być niewinna i że została wykorzystana jako przynęta, by schwytać prawdziwego spiskowca, jej własnego syna.
Get Low przenosi widzów do Ameryki lat 30. Film opowiada historię Felixa Busha, pustelnika, który przez ponad 40 lat mieszkał samotnie na górze, unikając kontaktów z sąsiadami. Nic więc dziwnego, że jego nagłe pojawienie się w lokalnym miasteczku wywołuje spore zamieszanie. Jeszcze większe zdumienie sąsiadów Felixa budzi cel wizyty. Otóż Bush zamierza zorganizować swój pogrzeb, który odbędzie się jeszcze... za jego życia.
Świat opanowały zombie a nieliczni ocaleli ludzie stali się ich zwierzyną łowną. Jednym z takich szczęśliwców jest Columbus, zakompleksiony nastolatek bojący się niemal wszystkiego. Pewnego dnia chłopak spotyka Tallahassee, bezwzględnego zabójcę umarlaków, a kilka dni później dwie siostry, Wichitę i Małą Rock. Od tej chwili cała czwórka z różnego typu perypetiami przemierza świat opanowany przez zombie.
Dona porzuciła właśnie jego dziewczyna Sherry (Julie Delpy). Mężczyzna ponownie musi pogodzić się z samotnością i uczuciem zdania tylko na siebie. Czuje potrzebę zastanowienia się nad własną przeszłością, kiedy niespodziewanie dostaje pocztą tajemniczy anonimowy list od jednej z dawnych kochanek. Kobieta informuje go, że ma on dziewiętnastoletniego syna, który być może teraz szuka swego ojca.
Rok 1943. Wieś na Morawach jest terroryzowana przez Sekala - nieślubnego syna jednego z gospodarzy. Współpracując z hitlerowcami, mści się on za wcześniejsze upokorzenia i prześladowania. Mieszkańcy potrzebują kogoś, kto uwolni ich od dręczyciela. Wybór pada na poszukiwanego przez gestapo kowala Jurę.
Bohaterkami są trzy kobiety, które ocalały z kolumny obozowej. Udają się do Warszawy, gdzie trudno im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Doskwiera im samotność. Każda z nich na własny sposób stara się ułożyć sobie życie.
Warszawa, październik 1944 roku. Kapitulują ostatnie oddziały powstańcze. Gubernator Dystryktu Warszawskiego Ludwig Fischer otrzymuje rozkaz zrównania miasta z ziemią. Niemcy wysadzają w powietrze kolejne budynki, zamieniając Warszawę w gigantyczne rumowisko. Ludność cywila opuszcza masowo stolicę. Młody powstaniec ANDRZEJ (Igor Śmiałowski) dostaje rozkaz pozostania w mieście… Wkrótce odbiera pierwszy rozkaz. Ma ukryć radzieckiego skoczka spadochronowego radiotelegrafistę. Pod osłoną nocy – wraz z Jankiem i Julkiem – umieszcza Rosjanina w ruinach getta. Tymczasem na terenie getta ma swoją kryjówkę PIOTR RAFALSKI (Jan Kurnakowicz). Wraz z przygarniętym bezpańskim owczarkiem przemierza codziennie ulice w poszukiwaniu wody i pożywienia. Jest świadkiem egzekucji ukrywających się Żydów. Pewnego dnia Piotr przynosi do swej kryjówki ranną dziewczynę o imieniu Krystyna. Udaje mu się usunąć kulę z rany, co ratuje dziewczynie życie. Tymczasem radziecki spadochroniarz przesyła drogą radiową wiadomości o ruchach wojsk niemieckich. Otoczony przez Niemców skierowuje ogień radzieckiej artylerii na siebie i ginie. Pewnego dnia w kryjówce Piotra dochodzi do spotkania Andrzeja i Krystyny. Oboje przedostają się przez Wisłę na praską stronę. Piotr pozostaje w ruinach. Nadchodzi styczeń 1945 roku. Piotr dostrzega Andrzeja i Krystynę w kolumnie Wojska Polskiego wkraczającego do stolicy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…